مقایسه کاشت مو FIT و FUT

تفاوت اصلی بین روش FIT و FUT ،در نحوه برداشت گرافت ها است. یک روش پیوند مو نتایجی را ارائه می دهد که به نظر می رسد و طبیعی است، هیچکس نباید بتواند بگوییم که آیا این روش انجام شده است. پیشرفت های اخیر در تکنولوژی پزشکی نه تنها رویای رهایی از موها را به واقعیت تبدیل می کند، بلکه رویای نتایج طبیعی به نظر می رسد.

مقایسه روش های FIT و FUT

در حال حاضر ۲ روش جمع­آوری فولیکول مو وجود دارد: جراحی نوار فولیکولی (یا برداشت نوار) ​​و استخراج فولیکولی. هر دو دارای مزایا و معایب منحصر به فرد هستند. صرف نظر از اینکه کدام روش استفاده می­شود اهمیت استخراج فولیکول­های مو از داخل ناحیه ایمن بخشنده بسیار قابل توجه است.

استخراج فولیکول­های سالم از ناحیه ایمن بخشنده برای پیوند بعدی، نه تنها باعث می­شود که آن­ها در موقعیت جدید خود برای مدت طولانی­تری باقی بمانند، بلکه همچنین هر اسکار (جای زخم) در ناحیه­ای که از آن استخراج می­شود، با موهای همجوار برای طولانی­تری پنهان می­شود. حداکثر قابلیت زنده­مانی فولیکول­ها نیز تنها از طریق پیوند فولیکول­های موی دست نخورده که از طریق استخراج آسیب ندیده­اند انتقال می­یابند. برای این منظور، با استفاده از روش جراحی نوار فولیکولی یا روش استخراج واحد فولیکولی، برش پوست به موازات فولیکول مو (به جای آنکه عملاً عمق پوست سر بریده شود) برای به حداقل رساندن برش عرضی صورت می­گیرد.

امروزه پزشکان  کاشت مو قادر به استفاده از تکنیک های مختلف برای استخراج و پیوند تعداد زیادی از فولیکول های مو (واحدهای فولیکولی) می باشند. دو روش اصلی برای پیوند مو در حال حاضر استفاده می شود. FUE (Follicular Unit Extraction) و روش FUT (Follicular Unit Transplantation). آنها عمدتا به این شکل هستند که فولیکول های مو از منطقه کمک دهنده استخراج می شوند.

nر حال حاضر ۲ روش جمع­آوری فولیکول مو وجود دارد: جراحی نوار فولیکولی (یا برداشت نوار) ​​و استخراج فولیکولی. هر دو دارای مزایا و معایب منحصر به فرد هستند. صرف نظر از اینکه کدام روش استفاده می­شود اهمیت استخراج فولیکول­های مو از داخل ناحیه ایمن بخشنده بسیار قابل توجه است.

کاشت مو FIT

کاشت مو به روش FIT از ناحیه ایمن بخشنده برای پیوند بعدی، نه تنها باعث می­شود که آن­ها در موقعیت جدید خود برای مدت طولانی­تری باقی بمانند، بلکه همچنین هر اسکار (جای زخم) در ناحیه­ای که از آن استخراج می­شود، با موهای همجوار برای طولانی­تری پنهان می­شود. حداکثر قابلیت زنده­مانی فولیکول­ها نیز تنها از طریق پیوند فولیکول­های موی دست نخورده که از طریق استخراج آسیب ندیده­اند انتقال می­یابند. برای این منظور، با استفاده از روش جراحی نوار فولیکولی یا روش استخراج واحد فولیکولی، برش پوست به موازات فولیکول مو (به جای آنکه عملاً عمق پوست سر بریده شود) برای به حداقل رساندن برش عرضی صورت می­گیرد.

در یک پیوند مو FUE، هر واحد فولیکولار به صورت جداگانه مستقیما از پوست سر خارج می شود و بدون نوار از بافت حذف می شود. فولیکول های مو به صورت اتفاقی برداشته می شود و در نتیجه تراکم کمتر در ناحیه اهدا کننده است که بسیاری از آنها حتی قابل توجه نیستند. این تفاوت اصلی بین FUE و FUT است.

مدیریت درد با هیچ بخیه مورد نیاز و هیچ خطی خطی برای بهبودی وجود ندارد، روش FUE زمان بهبودی سریعتر و ناراحتی بعد از اعمال جراحی کمتری نسبت به روش FUT سنتی داردروسری از آنجا که روش FUE شامل حذف موهای جداگانه از پوست سر است، هیچ خطی خطی وجود ندارد. با این وجود، قطر کوچک ۱ میلیمتر یا ضخیم شدن کمتر خواهد بود که پس از شستشو در روزهای پس از عمل، تمایل به بهبودی خود را دارند. این زخم های کوچک معمولا به مدت سه تا هفت روز بهبود می یابند.هزینه ها از آنجایی که پزشک باید هر فولیکول مو را به صورت جداگانه حذف کند، ماهیت زمانی حساس به روش FUE عموما گران تر از روش FUT است.

تفاوت قیمت بین روش FIT و FUT

همانطور که قبلا ذکر شد، فن آوری FUE بهبود می یابد و همچنین محبوبیت و بسیاری از اقدامات ترمیم مو (از جمله بسلی) شروع به کاهش هزینه هزینه در هر پرونده برای روش FUE. امروزه تفاوت هزینه بین روش FUE و FUT کمتر متفاوت است.فرایند FUT شامل حذف یک نوار کوچک از بافت از پشت سر است که از آن فولیکول های موی داوطلب استخراج می شود. فولیکولهای مو از تیم آزمایشگاهی ماهر از نوار جدا می شوند و به صورت جداگانه به مناطق دریافت کننده پیوند می خورند. در اغلب موارد و به خصوص موارد ریزش مو پیشرفته، FUT روش ترجیحی است زیرا اجازه می دهد تا پزشک به طور کامل از منطقه پوست سر استفاده کند تا نتایج را با انتظارات بیمار مطابقت دهد.

کاشت مو به روش FUT

در کاشت مو به روش FUT به طور معمول اجازه می دهد تا برای بیشترین تعداد پیوند در یک جلسه مجددا پیوند ایجاد شود.مدیریت درد بعضی از بیماران میزان ناراحتی بیشتری را نسبت به FUE نسبت به FUE در مقایسه با FUE گزارش می کنند، زیرا تورم بالقوه در ناحیه ای که نوار بافت برداشته می شود، اما هر دو روش دارای دوره بهبودی بسیار قابل کنترل هستند و در صورت نیاز می توانند از داروهای تجویزی استفاده کنند. هر دو روش پیوند مو نسبتا ساده هستند. روشهای پیوند مو در حال انجام جراحی سرپایی است و بعضی از بیماران به زودی به همان روز بعد از بازگشت به کار می روند.

نحوه انجام کاشت مو  FUT

روش استخراج نوار FUT به طور معمول به یک خط بسیار خطی خطی در پشت سر (معمولا ۱ میلی متر در قطر یا کمتر در اندازه) می شود. از آنجایی که زخم بسیار نازک است، به راحتی با تمام کوتاهترین سبکهای مدل مو پنهان می شود. تنظیم محصول کوتاه تا متوسط ​​در اکثر کلیپرزها کافی است تا اسرار را برای اکثریت بیماران پنهان کند و در طول زمان اسکار تبدیل خواهد شد که قابل تملک است.هزینه ها هنجار صنعت برای قیمت گذاری بر اساس یک پیوند است. این اجازه می دهد تا هر فرد فقط برای آنچه که آنها نیاز دارند و در تعداد پیگیری ها دریافت کنند، پرداخت نمی شود و نه یک نرخ ثابت که در نهایت ممکن است به شما بیشتر شود.

مزایا و معایب کاشت مو به روش FUT

هزینه هر تراکنش یک روش FUT به طور کلی کمتر از روش FUE است. اخیرا با این حال، در پاسخ به افزایش محبوبیت تکنیک FUE، بسیاری از درمانگاه های پیوند مو شروع به کاهش هزینه های هر پیوند در روش FUE، به طوری که تفاوت هزینه بین دو نوع روش به اندازه اکثر مردم فکر نمی کند. هزینه های روش های پزشکی همیشه تحت شرایط، نیازها و اهداف بیماران متفاوت است. برای دقیق ترین ارزیابی ریزش مو و هزینه های مرتبط با ترمیم مو، شما باید با یک پزشک صحبت کنید. انتخاب یک روش پیوند مو در طی مشاوره اولیه شما، پزشک تعیین می کند که کدام روش پیوند برای شما بهتر است بر اساس طبقه بندی ریزش مو، اندازه منطقه نازک شدن، کیفیت و کمیت موهای داوطلب موجود در دسترس شما باشد. امروز برنامه ریزی کنید و تعیین کنید که روش پیوند مو برای شما مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *