کاشت مو به روش BHT

ذهنیت اغلب ما از کاشت مو، فقط به موی سر ختم می شود اما همین عمل برای ابرو ها و ریش نیز کاربرد دارد. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که از جمله آنها می توان به SUT ,FUE ,FUT, BHT و … اشاره نمود. در این مقاله قصد داریم کاشت مو به روش BHT را بررسی کنیم.

یکی از فاکتورهای زیبایی چهره و اعتماد به نفس ،داشتن موهای  پر پشت و خوش حالت می باشد. سه عامل وراثت، سن و هورمون نقش زیادی را در این زمینه ایفا می کنند. در این بین، افرادی وجود دارند که  به دلایل مختلف از جمله اختلالات هورمونی و وراثتی،مشکلات جسمی و روحی، دچار کاهش مو یا طاسی سر می شوند. از این رو، متخصصان با روشی به نام پیوند یا کاشت مو،راه حل مناسبی را در اختیار افراد قرار داده اند.

کاشت مو bht
کاشت مو bht

کاشت مو به روش BHT

BHT مخفف Body Hair Transplant می باشد. در این روش بدون هیچگونه بریدگی فولیکول مو از بدن استخراج می شود. از همین موی بدن برای کاشت مو استفاده می کنند. اما چرا و چطور؟!

برخی از افراد بانک موی ضعیفی در قسمت پشت سر خود دارند که جوابگوی اهداء و کاشت مو در نقاط خالی سر نیست. از این رو متخصصان، از موی بدن برای فرایند کاشت استفاده می کنند. آنها قسمت هایی را به عنوان بانک مو انتخاب می کنند که جنس و حالت موی آن سازگاری و شباهت بیشتری با موی سر داشته باشد. این قسمت ها می تواند شامل سینه، شکم، ران،پشت و هر جای دیگری که بتوان مو برداشت کرد باشد.

پروسه کاشت مو به روش BHT چنین است که پس از مشخص کردن ناحیه اهدا کننده، با تزریق بی حسی، فولیکول های مو را استخراج و برای کاشت آماده می سازند. سپس با در نظر گرفتن جهت رشد و ترتیب پیوندها و همچنین استفاده از تکنیک مناسب برای به حداقل رساندن  آسیب های وارده، عمل کاشت را انجام می دهند. این روش برای افرادی که دچار شکستگی و یا تغییر حالت در پوست سرشان شده اند بسیار مناسب است و برای پوشاندن جای زخم های بهبود یافته که فولیکول های مو از بین رفته اند نیز کاربرد دارد.

برداشت مو از بدن
برداشت مو از بدن

معایب و مزایای روش BHT

هر روشی مزایا و معایب خاص مربوط به خود را دارد اما بنا به دلایل زیر توصیه می شود استفاده از این روش را در اولویت خود قرار ندهید:

  • کیفیت موی بدن هر اندازه هم که بالا باشد همسان با کیفیت موی سر نیست.
  • قطر موی بدن(به جز ریش) نازکتر از قطر موی سر میباشد و اندازه رشد نهایی آنها در مقایسه با اندازه نهایی موی سر کمتر است و تا یک حد معین رشد میک ند همچنین
  • به طور معمول در هر ریشه یک مو وجود دارد، در حالی که در هر ریشه موی سر ممکن است حتی تا ۴ گرافت مو نیز وجود داشته باشد.
  • در برخی موارد نتیجه ی این نوع از کاشت غیر قابل پیش بینی است.
  • به دلیل دشوار بودن از نظر فنی و زمان بر بودن پروسه انجام ،هزینه بالاتری نسبت به سایر روش ها دارد.

در این روش باید به موارد زیر دقت داشت:

  • جهت واحدهای فولیکولی مو چگونه است.
  • نوع پوست ناحیه ی اهدا کننده به چه شکل میباشد.
  • عمق فولیکول مو در زیر پوست چقدر است.
معایبBHT
معایبBHT

اگر عمل کاشت مو توسط پزشک متخصص و کاردان و به وسیله تجهیزات مناسب و به روز تحت رعایت استانداردهای فیزیکی و لازم صورت پذیرد، هیچگونه عوارضی در بر نخواهد داشت. اما این را هم باید در نظر گرفت که یک عمل پزشکی را نمی توان به طور قطع بیان کرد که هیچ گونه خطر یا عوارضی نداشته باشد ولی بسیاری از این مشکلات به صورت موقتی هستند که با گذشت زمان برطرف خواهند شد. تورم خفیف در پیشانی، سردرد، خونریزی جزیی و مور مور شدن از مواردی است که می تواند رخ دهد که با مصرف دارو های تجویز شده و استراحت مناسب و پرهیز از کارهای سخت و سنگین، می توان به بهبود هر چه سریع تر این مشکلات کمک کرد. سخن آخر هم اینکه کاشت مو با این روش ، بسته به وسعت سطح پیوند و تعداد گرافت مورد نیاز، به طور میانگین هزینه ای بالغ بر هفت میلیون تومان در بر خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *