کاشت ریش
کاشت ریش

برای بعضی از مردان داشتن یک ریش کامل و سالم ممکن است آرزو باشد. این امر می تواند به دلیل کم پشت بودن ریش ها باشد. یک پاسخ به این مشکل می تواند جراحی کاشت ریش باشد. یک راه حل ساده که محل های کم پشت را کاهش می دهد و موجب ایجاد ریش کامل سالم و یا حتی یک ریش پروفسوری خوش فرم و پر پشت می شود. بسیاری از مردان تمایل دارند که یک سبیل کامل و مردانه را پرورش دهند. با این حال، اگر رشد یا ریزش موهای کم یا زیاد را در بالای لب خود تجربه کنند، نمی توانند نتیجه ی دلخواه را بدست آوردند ، یا اینکه آن چیزی که دلشان میخواهد بدست نمی آید.

 کاشت ریش برای پزشکان از میزان حساسیت و دقت بالاتری برخوردار است زیرا پزشک باید در صورت فرد این کار راانجام دهد. در کاشت ریش پزشک باید به جهت رشد موها یا به اصطلاح زاویه خواب موها دقت کامل داشته باشد. در صورتی که به این موارد توجه کنید کاشت ریش بسیار دقیق و طبیعی به نظر می رسد.

مراحل کاشت ریش

ریزش موهای صورت می تواند بلافاصله آشکار شود و پنهان کردن آن دشوار است، که این منجر می شود که حتی برخی از باهوش ترین و خوش تیپ ترین مردان هم تا حدی شلخته و نامرتب به نظر برسند. ریزش مو در این ناحیه ممکن است ناشی از صفات ژنتیکی، تروما، جراحی حذف سرطان پوست و سایر نگرانی ها مانند استرس باشد اما کاشت موی صورت باعث رشد و حفظ خطوط ریش، ریش و حتی سبیل می شود و ظاهری بسیار مردانه به فرد می بخشد. در حالی که مدل های موی صورت اغلب تغییر می کنند، آرزوی بسیاری از مردان برای بهتر کردن ریش یا خط ریش همیشه پابرجاست.

با این حال، برای برخی از مردان، حتی کسانی که توجه ویژه ای به ظاهر خود دارند و یک رژیم غذایی سالم مصرف می کنند، ممکن است این موضوع برایشان مشکل ساز باشد. این هم می تواند به الگوهای ژنتیکی رشد مو مربوط باشد و یا حتی در نتیجه یک آسیب ایجاد شود. جراحی ترمیمی ریش می تواند به طور کامل ظاهر صورت را تغییر دهد، و نقش مهمی در اعتماد به نفس هر فرد خواهد داشت.

در کلینیک پوست و مو ، ما از تکنیک های جراحی و غیر جراحی برای بازگرداندن و قرار دادن مو در قسمت فوقانی لب استفاده می کنیم. بسته به نیاز و اهداف منحصر به فرد ما ممکن است پیوند مو صورت را پیشنهاد دهیم. این تکنولوژی پیشرفته با استفاده از تک و دو جفت مو برای ایجاد نتایج عالی که باید ادامه یابد به طور طبیعی رشد می کند. شما می توانید در مورد این فرآیند، که همچنین برای ترمیم ابرو نیز استفاده میشود، در صفحه ترمیم ابرو ما بیشتر بیاموزید. اما به طور کلی در کاشت ریش مانند کاشت ابرو و کاشت مو ، موها از بانک مو برداشته خواهد شد . برداشت ها بصورت فولیکولی بوده و ممکن است از روش FIT یا روش FUT برای اینکار استفاده شود.

پزشک بعد از اینکه فولیکول های مو را از نواحی مشخص برداشت کرد آنها را ازهم جداسازی می کند. سپس آن ها را در سطح صورت فرد شکاف های بسیار ریزی در جهت رویش موها ایجاد می کند. این کار باعث می شود فولیکول های استخراج شده در نواحی مورد نظر با سوزن های بسیار ریز و نازکی بدون آنکه به پوست فرد آسیبی برساند پیوند زده می شود.

دلایل ریزش ریش

  • عوامل فیزیکی هستند این عوامل شامل سوختگی ،به دلیل ضربه ،بریدگی ، عمل های جراحی ،جای زخم ،جای اسکار است.
  • طاسی که ازابتدا به صورت ارثی، مادرزادگی برای فرد وجود دارد.
  • کاشت ریش معمولا با تکنیک های SUT و FUE انجام می شود که در آن هیچ عوارض جانبی برای فرد به همراه ندارد. بنابراین کاشت ریش به روش sut نیز وجود دارد.

مزایای کاشت ریش :

۱- کاشت ریش در کلینیک خانه سفید، عوارض خطرناک ندارد، بدون جراحی و بدون درد شدید انجام می شود.
۲- با استفاده از تکنیک های منحصر به فرد نیازی به کوتاهی موی سر نمی باشد.
۳- ریش و سبیل پس از کاشت ظاهری کاملا طبیعی به خود خواهد گرفت.
۴- موهای کاشته شده در ناحیه ریش کاملا طبیعی بوده و قابل رشد می باشد.
۵- بعد از کاشت ریش میتوانید میتواند ریش یا سبیل خود را از ته تراشیده ،بلند کرده و یا پیرایش کند.

روش‌های کاشت ریش:

کاشت ریش با روش ‌FUT

یکی از روش‌های کاشت ریش برای افراد روش FUT است. در این روش برداشت نواری یا روش نواری نیزمی گویند. در این روش یک نوار ازمو ازمحل اهداکننده سر افراد برداشته می شود. در روش FUT  گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو می باشد تقسیم می‌شود.

این مینی گرافت‌ها معمولا در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته می‌شود. این موها مانند دیگر موهای مختلف بدن رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی برای فرد انجام می شود و پزشک ۴ تا ۸ ساعت برای این عمل به زمان نیاز دارد. البته این مدت زمان به تعداد گرافت های پیوندی که برای هر فرد استفاده می شود بستگی دارد.

کاشت ریش در تهران با روش FUE

روش دیگر کاشت ریش FUE است. موی پیوندی برای ریش از سر فرد گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده اسکاری برروی سر فرد ایجاد نمی‌شود. از آنجایی که هیچ کس نمی خواهد در صورت خود اسکاری ایجاد شود میتوانید برای برای کاشت ریش از روش FUE استفاده می کند.

زمانی که فرد از روش FUE برای کاشت ریش استفاده می کند نتایج حاصل در این روش کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش در صورت فرد نمی‌شود. درپیوند سبیل علاوه بر این که ظاهر صورت زیباتر می شود؛ به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش نیز کمک می‌کند.

کاشت ریش در تهران با روش SUT

این روش پیوند مو که باید توسط متخصص پوست و مو انجام شود یک روش کاشت  طبیعی و قابل رشد برای موی سر ،ریش ،ابرو و مژه برای افراد است که تراکم بسیار بالا خواب و خط رویش بسیار طبیعی را بعد از پیوند برای فرد به وجود می آورد.

در این روش نیازی به کوتاهی موهای شخص نبوده و شما بعد از پیوند می توانید تراکم موهای کاشته شده را در همان روزاول مشاهده کنید. زیرا با این روش موها تا بلندی ۱ سانتی متری پیوند زده می شود.

سن کاشتن ریش

کاشتن ریش سبیل نباید در دوران بلوغ انجام شود. زیرا در اینصورت امکان رشد ریش و سبیل طبیعی فرد هنوز وجود دارد. سن کاشت ریش و سبیل بهتر است از ۲۰ سالگی و حتی بیشتر باشد تا امکان رشد ریش و سبیل به پایان رسیده باشد. بهترین سن کاشت ریش و سبیل ۲۵ سالگی است. زیرا بدن تمام تلاش خود را برای رشد طبیعی کرده و به پایان رسانده است. ۲۵ سالگی سن کاشت ریش و سبیل است و فرد با انجام روش کاشت، دارای ریش و سبیلی پر و با تراکم میشود و جذابیت چهره اش سه چندان خواهد شد وبه صورت دائمی میتواند از چهره جذاب خود لذت ببرد.

وقتی صحبت از سن کاشت مو و سن کاشت ریش و سبیل میکنیم ،موضوع عوارضی نیست که کاشت ریش و سبیل انجام میدهد. حد مقدور اگر امکان دارد فرد از داشتن موهای طبیعی خود لذت ببرد و تا سن رشد موهای سبیل و ریش صبر کند و اگر نتیجه رضایت بخش نبود از روش شگفت انگیز کاشت ریش و سبیل استفاده کنید.

کاشت ریش برای چه کسانی مناسب است؟

  1. افرادی که به دلایل ژنتیکی ریش و سبیل آن‌ها رشد نداشته است. یا این افراد ریش کم‌ پشت دارند و یا قسمتی از ریش آنها خالی است می توانند کاشت ریش را انجام دهند.
  2. افرادی ریش آن‌ها به دلیل زخم، سوختگی و یا بخیه دیگر رشد نمی کند. با این عمل علاوه بر رویش دوباره ریش‌ها می توانند جای زخم و سوختگی را بپوشانند.
  3. افرادی که ریش های مرتبی ندارند و به اصطلاح ریش هایی به صورا پراکنده‌ دارند و تمایل دارند خط ریش مرتبی داشته باشند.

مدت دوام کاشت ریش

کاشت ریش در تهران پس از پیوند به صورت دائمی  است و بعد از کاشت ریش در تهران ریش ها به طور معمولی مانند موهای دیگر سرو بدن رشد می کنند. علاوه بر این، موهای پیوند شده را می توانید مانند دیگر موهای صورت خود، بتراشید.

در آخر باید گفت که معمولا برای کسانی که اقدام به کاشت سبیل می کنند حدودا بین ۵۰۰ تا ۱۰۰ گرافت مو در کاشت سیبیل نیاز می باشد  که این کار باید توسط متخصص پوست ومو  انجام شود. برای کاشت ریش  بین ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ گرافت استفاده می شود. این میزان با توجه به اندازه سطح صورت افراد و میزان طاسی و کم مویی فرد متغیر می باشد.

ممکن است این سوال پیش آید که از چه قسمتی از بدن موهای ریش برداشته می شود. در پاسخ میتوان گفت مانند پیوند مو برای سر، موهای لازم برای کاشت مو صورت از پشت سر و یا از موی دو طرف سر برادشته می شود. انتخاب اینکه کدام منطقه از موهای پیوندی برای فرد مفید است بستگی به این دارد که چقدر موی آن قسمت به موی صورت  فرد نزدیک تر است. گاهی اوقات موی پشت سر و گاهی اوقات موی قسمت جانبی سر برای کاشت ریش در تهران مناسب تر است.

در بیشتر افراد موهای استفاده شده از پشت سر بیشترین نزدیکی را به موهای چانه و گونه های جلویی افراد دارد در حالی که موهای پیوندی از طرفین سر بهترین انتخاب برای خط ریش و ریش های گونه های کناری هستند.

کلینیک کاشت ریش در تهران

کاشت ریش تا حد کمی برای فرد ایجاد درد و ناراحتی  می کند و بنابراین متخصص پوست و مو می تواند با استفاده از بی حسی، این عمل را کاملا بدون ایجاد درد برای بیمار انجام دهد. سعی کنید اگر قصد کاشت ریش دارید به بهترین کلینیک پوست و موی تهارن مراجعه نمایید. با اینکار هم درد کمتری حس خواهید کد و هم نتیجه بهتری از کاشت خود خواهید گرفت.