کاشت ابرو
کاشت ابرو

ابروها یکی از مهمترین اعضای صورت هستند که به زیبایی ظاهر ما بسیار کمک می کند. از ابعاد مختلف، ابروها برای ظاهر مهمتر از موی سر هستند، زیرا ابروها در یک موقعیت خاص در چهره قرار دارد و ارتباط زیادی با  چشم ها دارد. مرکز ترمیم موهای خانه سفید ، به رهبری دکتر اصلانی؛ پیوندهای ابرو را برای مردان و زنانی ارائه می دهد که به دلایل مختلف این عنصر زیبایی چهره آن ها از بین رفته است. کاشت ابرو امروزه بین خانم ها روز به روز پرطرفدارتر شده چراکه این روش آنها را به ابروهایی که دلشان میخواد میرساند.

کاشت ابرو  یکی از راه حل هایی که به شما کمک می کند تا ابروهایتان مانند گذشته کشیده و پر پشت تر دیده شود. می توان گفت که اصول و قواعد و قوانین کاشت ابرو تقریبا همانند کاشت مو می باشد. تنها تفاوت این دو کاشت دراین است که در کاشت ابروشرایط حساس تر بوده و نیاز به دقت و ظرافت پزشک دارد.

به طور کلی برای کاشت ابروپزشک ابتدا موها را از کناره های گوش یا همان بغل گوش به دلیل اینکه موهای کناره گوش نرم و شبیه به موهای ابرواست برمی دارد و در نواحی مورد نیاز کاشت انجام می شود. پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می کنند و پس از ۳ ماه موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه پس از کاشت ابرو موهای ابرو تکمیل می شود.

 عمل کاشت ابرو ؛ بهترین راه درمان کم پشتی ابروها

از دست دادن ابروها به عنوان یک فرآیند طبیعی اتفاق نمی افتد و بین مردم عادی نیست. به همین دلیل از نظر آرایشی یا اجتماعی قابل قبول نیست. از بین رفتن ابروها ممکن است به علت دلایل مختلفی از جمله تیروئید و سایر بیماری های سیستمی، ریزش موی منقطه ای، سوختگی صورت، خالکوبی، عفونت ها، مراقبت بیش از حد، ناتوانی مادرزادی در رشد ابرو و تمایل ژنتیکی ابرو برای نازک شدن یا ناپدید شدن در گذر زمان باشد.

برای انجام این کار، ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم کنترل علل ریزش ابرو، حتی با کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد، بنابراین پس از درمان ریزش ابرو میتوانیم اقدام به کاشت نماییم.

علت های ریزش ابرو

 • ریزش ابرو ممکن است به دلیل برخی بیماری‌ها مثل عدم تعادل هورمون تیروئید، دیابت، ‌آلوپسی یا طاسی موضعی  برای فرد ایجاد می شود.
 • برخی داروها مانند دارو درمانی, پرتو درمانی, شیمی درمانی نیز باعث ریزش ابرو می شود.
 • ابروهایی که به دلیل سوختگی دچارآسیب‌ شده اند.
 • اصلاح بیش از حد ابروها نیز باعث ریزش مو در افراد می شود.

چرا عمل کاشت ابرو ؟

گاهی فرد دارای ابروی طبیعی است ولی از مدل آن راضی نیست و فرضاً می خواهد آنرا بالاتر بیاورد و یا قوس آنرا بیشتر کند، و یا گاهی هم ابروها باریک و نازک هستند و فرد مایل است آنها را پهن تر کند در این گونه موارد به دلیل محدودیتهای تکنیکی در کاشت توصیه می شود بیمار از انجام آن منصرف شود. مناسب ترین افراد برای انجام کاشت ابرو افرادی هستند که یا کاملاً ابرو ندارند و یا اینکه قسمتی از ابرو را از دست داده اند ومایل اند در همان محل قبلی ابروها، کاشت انجام شود، و یا خانمهایی که تاتو ابرو انجام داده اند و مایلند که در روی محل تاتو شده که بدون مو است، مو کاشته شود.

کاشت ابرو یک روش شبیه به سایر روش های پیوند مو است که بر روی پوست سر انجام می شود. موهای کاشته شده در این نوع پیوند مانند کاشت مو، دائمی می باشند. با این حال، چون ابروها دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند، پیوندهای ابرو از چند نظر با پیوند مو در پوست سر متفاوت می باشند.در پیوند کاشت ابرو قطر منافذ برای کاشت ابروی جدید باید کوچکتر انتخاب شود چون اگر منافذ بزرگ باشد خروجی موهای ابرو حالت ضخیم و غیرطبیعی پیدا می کند. کاشت ابرو بسیار ظریفی است و نیازمند قرار دادن موها در برش های بسیار ریز است. این برش ها باید دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شوند و به گونه ای قرار می گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند. استفاده از گرافت هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده اند باعث می شود این مهم را ممکن می سازد.

چرا کاشت ابرو ؟

افراد ممکن است به دلایل مختلف به دنبال یک کاشت ابرو خوب باشند این دلایل ممکن است به خاطر داشتن ابروهای  کم پشت و یا اینکه به طورارثی در تاج و یا دم ابرو و یا قوس ابرو تراکم ابرو کمتری داشته باشند. بعضی افراد نیزممکن است به دلیل دستکاری های زیبایی مانند برداشتن ابرو دچار کاهش رشد در این ناحیه شده باشند و ترجیح می دهند کاشت ابرو خوب در تهران را انجام دهند. بعضی از افراد نیز از مدل و فرم ابروی خود رضایت کامل ندارند و تمایل دارند با کاشت ابرو خوب در تهران تغییردرشکل ابروی خود ایجاد کنند.

برخی از مشکلات ابرو نیز به دنبال جراحات و یا اسکار که به هر دلیلی برای فرد اتفاق افتاده ممکن است برای فرد ایجاد شود . در برخی از بیماریهای پوستی مانند ریزش موی سکه ای و یا بیماریهای دیگر بدن مانند کم کاری تیروئید ریزش ناخوشایند ابرو در فرد ایجاد می شودکه با کاشت ابرو خوب در تهران این مشکل را برطرف کنید.

برای کاشت ابرو از موهای پشت‌سر که ضخامت کمتری دارند، برای این کار استفاده می ‌شود. کاشت ابرو عمل بسیار ظریفی است. به دلیل این که ابرو کاملا در معرض دید است، موها باید در فاصله نزدیکی قرار بگیرند تا کاملا طبیعی به نظر بیاید. برای اینکار ناحیه کاشت ابرو آماده می‌شود و سپس جراح ناحیه مورد نظر را بی حس می کند بعد از اینکه در این ناحیه بی حسی ایجاد شد. برش‌های خیلی کوچکی در ناحیه ابرو برای فرد به وجود می آید. این برش‌های خیلی ریز می تواند گیره سفتی را برای گرفتهای تکی مو که ازبدن فرد گرفته برداشته شده‌اند بوجود می‌آورد. به ‌منظور اینکه بهترین نتایج ازکاشت ابرو بوجود آید واین کاشت ابرو طبیعی به‌ نظر بیاید به بهترین جراح مراجعه کنید. رشد موهای کاشت شده درابرو مانند الگوی موی سربرای فرد می باشد. موهای که در ابرو کاشته می شود دائمی هستند و بطور مداوم به رشد خود ادامه می دهند ومانند موی ابروی عادی اصلاح می شوند. بیماران ممکن است بین  ٣۰۰ تا ١۰۰۰ پیوند فولیکولی مو برای ابرو نیاز داشته باشند.

نتیجه کاشت ابرو در اغلب موارد برای فرد رضایت‌ بخش است. این عمل برای افرادی که اصلا ابرو ندارند و یا قسمتی از ابرویشان را از دست داده‌اند،روش مناسبی است.

مراحل کاشت ابرو

در کاشت ابرو ممکن است چیزی حدود دوازده گرافت یا بیشتر برای کاشت در بین موهای ابرو یا پر کردن این قسمت استفاده شود. برای تغییر شکل ابرودرحدود ۵۰ تا ٢۵۰ گرافت برای هر ابرو نیازاست. تعداد گرافت‌ها  بسته به محل کاشت ، تراکم و شکل ابروها اندکی متفاوت خواهد بود.

مراحل کاشت ابرو به ۳ قسمت تقسیم می شود : تاج ابرو (head)، بدنه ابرو (body) ، دم ابرو (tail) ؛ در هرکدام از این مراحل باید مواردی رعایت گردد که به شرح ذیل می باشند :

 • کاشت ابرو در ناحیه تاج ابرو : موها در این مرحله باید به درستی رو به بالا خوابانده شود تا حالت عمودی پیدا نکند.
 • کاشت ابرو در ناحیه بدنه ابرو : هنگام پیشروی از تاج ابرو به دم ابرو باید از زاویه خواباندن موها به تدریج کاسته شود به گونه ای که موها با زاویه صفر درجه روی پوست کاشت شود.
 • کاشت ابرو در ناحیه دم ابرو : موهای دم ابرو باید نازک تر بوده و نیاز به ظرافت بیشتری دارد.

 

مراحل کاشت ابرو
مراحل کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

نمی توان برای کاشت ابرو هزینه دقیقی بیان کرد و به طور کلی می توان گفت که هزینه کاشت ابرو به مهارت و تخصص پزشک و به کلینیک کاشت ابرو همچنین به سوابق پزشک کاشت ابرو بستگی دارد. ازموارد دیگری که در هزینه ی کاشت ابرو تاثیر گذار است ناحیه ای که قرار است کاشت در آن قسمت انجام شود. و در آخر موردی که می تواند بر کاشت ابرو در تهران، شیراز، کرمانشاه و یا هر شهری  از کشور عزیزمان ایران تاثیر بگذارد تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای جراحی، تعداد فولیکول‌های موجود در ناحیه اهدا کننده و تعداد پیوندهای موی مورد نیاز برای کاشت ابرو است.

کاشت ابرو از روشی هایی است  که در آن جراح از موهای قسمت های دیگر بدن برای  کاشت ابرو استفاده می کند. با کاشت ابرو خوب در تهران مانند دیگرروشهای زیبایی چهره فرد نیز زیبا ترمی شود. شما با انجام کاشت ابرو خوب در تهران می توانید ظاهر ابروی خود را بهبود ببخشید و رضایت کافی ازاین کاشت داشته باشید. کسانی که ابرو های خود را از دست داده اند قطعا دچار افت در اعتماد به نفس شده اند و دوست دارند به هر طریقی این قسمت از صورت خود را بهبود داده و درمان نمایند. اگر نگاهی به روش های مختلفی که برای جبران و درمان این عارضه وجود دارد بیندازیم خواهیم فهمید تمامی هزینه هایی که برای کاشت ابروی طبیعی پرداخت می شود در مقایسه با دیگر روش ها، کاملاً منصفانه است. در کنار منصفانه بود آن باید توجه کرد که نتیجه حاصل از کاشت ابرو نیز به مراتب بهتر از سایر روش ها مانند تاتو و … است.

هزینه کاشت ابرو به عوامل زیر بستگی دارد. از جمله این عوامل میتوان به ناحیه ای که قرار است تحت جراحی قرار بگیرد ، ضخامت مورد نیاز و تراکم مد نطر شما، تعداد گرافت مورد نیاز،روش کاشت ابرو و … اشاره کرد. در کلینیک خانه سفید سعی شده تمامی این موراد به نحو احسنت وجود داشته باشد و در اختیار مراجعین قرار بگیرد. هزینه کاشت ابرو با توجه به مطالب بیان شده بین ۴ تا ۶ میلیون تومان می باشد.

کاشت ابرو به روش FUE

اولین روش برای کاشت ابرو همانند کاشت مو روش FUE است. در این روش کاشت مو شما ممکن است دچارجراحی، درد، خونریزی، بخیه شوید. جدیدترین و کامل ترین روشی که در حال حاضر در دنیا برای کاشت ابرو نزد استفاده می شود. روش FUE است که در این روش نیاز به جلسات متعدد ،بخیه و برش های وحشتناک ندارید و با آناتومی خاصی خط رویش ابرو و همچنین مدل ابرو طبق خواسته خود فرد طراحی می شو.

یکی از مزیت های مهم  کاشت ابرو به روش FUE نداشتن دوران نقاهت است. همچنین بعد از کاشت تورم در صورت و چشمان دیده نمی شود. شایان ذکر است که اگر ابروهای شما تتو و هاشور نیز داشته باشد باید بگوییم که از مزایای کاشت ابرو به روش FUE انجام کاشت برروی ابروهای تاتو و یا هاشور شده می باشد.

ابروها از مهم ترین قسمت های صورت هستند. بعد از کاشت مو نزدمتخصص پوست ومو  کاشت ابرو از پرطرفدارترین روشهای کاشت ابرو است. کندن اختیاری ابروها به منظور نازک کردن پهنای ابرو، تاتوی ابرو که امروزه بسیار رایج شده است از جمله مهمترین عوامل از دست رفتن دائمی ابروها هستند و افراد برای جبران آن به کاشت ابرو طبیعی روی می آورند.

عوارض کاشت ابرو

پس از کاشت ابرو در غرب تهران ممکن است کمی خونریزی ایجاد شود و همچنین این امکان وجود دارد که در این ناحیه زخم به صورت دلمه در آید. بعد از کاشت ناحیه ابرو کمی ورم خواهد داشت؛ اما بعد از چند روز تمام این عوارض برطرف می شود. ممکن است بعد از کاشت شما کمی احساس خارش در این ناحیه داشته باشید. ناحیه کاشت موی ابرو را نباید بخارانید تا به طور کامل خوب شود. در صورتی که پس گذشت مدتی از کاشت ابرو، برخی از علائم هنوز در شما دیده شد با پزشک خود در میان بگذارید.

نتایج کاشت ابرو

نتایح کاشت مو در بیشتر افراد دائمی هستند و شما خیلی سریع به تفاوت ایجاد شده  بعد از کاشت پی خواهید برد. در کاشت ابرو له روش  FUE، نتایج درعرض چند ماه بدست می آیند. برای کاشت ابرو، نتایج کامل نسبت به کاشت مو کمتری است اما با این وجود به چندین ماه زمان نیاز است.

بعد از کاشت، مو در سه مرحله رشد می کند، پس از کاشت، موی ابرو ریزش می کند که جای نگرانی نیست. با تداوم رشد موی کاشت شده، شما باید همانند موهای طبیعی، موها را مرتب کنید تا ظاهری مناسب داشته باشید. این مساله مشکلی برای بیماران به وجود نمی آورد زیرا اغلب آنها به زیر ابرو برداشتن یا اصلاح قسمتی از بدن خود به صورت منظم عادت دارند.

کاشت ابرو روی تاتو

اغلب کسانی که می خواهند کاشت ابرو انجام دهند  قبل از کاشت ابرو چندین بارتاتو انجام داده اند و حال به فکر کاشت ابرو دائمی افتاده اند. پس این سوال برای متقاضیان کاشت ابر پیش می آید که آیا روی تاتو هم می تواند کاشت ابرو انجام داد. کاشت ابرو به راحتی برروی تاتو انجام می شود وحتی پیشنهاد می شود که روی تاتو کاشت انجام شود زیرا که به خاطر داشتن پس زمینه ،کاشت زیبا تر و حرفه ای تر انجام می شود.

مزیت های کاشت ابرو

موی کاشته شده در ابرو به دلیل اینکه از موی خود فرد برداشته می شود ، دقیقا مشابه موی طبیعی خود فرد است چراکه برای کاشت ابرو از موهای سالم استفاده می‌شود که این موها اغلب از قسمت های عقب سر یا اطراف سربرداشته می شود. کاشت ابرو یک عمل جراحی سرپایی است که پزشک برای این کاشت به کمتر از یک روز زمان نیاز دارد.

کاشت ابرو خوب امروزه هم برای زنان و هم مردان اتفاق می افتد و آن روش می تواند برای افرادی که ریزش شدید ابرو دارند روش مناسبی باشد . دلایل مختلفی باعث می شود تا فرد کاشت ابرو انجام دهد برخی از این دلایل شامل بیماری، جراحی، زخم، شرایط پوستی، برداشتن بیش از حد ابرو یا ابروهای نازک می باشد.

کاندید مناسب کاشت ابرو

 • کسانی که به هر دلیلی قسمتی از ابروی خود را از دست داده اند می توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • کسانی که  ازابروی تاتو شده ی خود خسته شده اند می توانند کاشت ابرو انجام دهند.
 • افرادی که ابروها ی پرپشت می خواهند هم می توان کاشت ابرو انجام دهند.
 • اگرشما از شکل و فرم ابروی خود راضی نیستید یا ابروهای زیبایی ندارد می توانید از کاشت ابرو استفاده کند.
 • برای ترمیم جای زخم یا بخیه,و یا بخاطر سوختگی، کاشت ابرو بهترین روش برای زیبا تر شدن سیمای شماست.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

برای کاشت ابرو هم مانند هر عمل زیبایی فرد باید توصیه‌هایی قبل از کاشت ابرو را رعایت کند که در اینجا به برخی از این اقدامات اشاره شده است.

 • انجام آزمایش خون برای بررسی سلامت عمومی بیمار
 • قبل از انجام کاشت ابرو غرب تهران از مصرف آسپیرین نباید داشته باشید.
 • موها ناحیه مورد نظر نباید بیش از حد کوتاه شود و حداقل دو سانتی‌متر بلند شده باشند.
 • روز قبل از کاشت ابرو موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید.

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

بهترین و موثرترین راه برای داشتن ابرو های زیبا که به هر دلیلی دچار مشکل شده است کاشت ابرو است. موهای کاشته شده از پشت سر بیمار به سرعت و ازهمان ابتدا شروع به رشد می کنند و پس از یک تا دو سال فرایند رشد کاهش می یابد تا ابروی شما  نمایی طبیعی به خود بگیرد. بعد از کاشت ابرو خوب در تهران عمدتا شما دوره نقاهت خاصی ندارید و دوره ی نقاهت جراحی کاشت ابرو در حدود ۲۴ ساعت است. بعد از کاشت ابرو می توانید فعالیت های روزمره ی خود را دوباره داشته باشید .البته توصیه می شود که فعالیت ها ی سنگین را برای حدود یک هفته تعطیل کنید تا از صدمات احتمالی و ریسک خون ریزی پیشگیری شود.

در کاشت تاج ابرو موها ی کاشته شده باید با یک زاویه مناسب و رو به بالا خوابانده شود. از زاویه خواباندن موها ابرو وقتی به سمت بدنه ابرو می روید باید به تدریج کاسته شود تا اینکه موها با زاویه صفر درجه به صورت مماس در پوست کاشته شود. البته با رشد موهای کاشته شده و همچنین چرب کردن آنها ابروی کاشته شده خوابیده می شود. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ وقت ابروی کاشته شده از نظر خواب موها، کاملا شبیه ابروی طبیعی نخواهد شد.