لیفت پلک

لیفت پلک بالا از جراحی های زیبایی پلک است، این جراحی به شما کمک می کند دید شما نسبت به محیط و اشیا بهتر شود همچنین حالت وشکل ظاهری چشم های شما بعد از جراحی بهبود پیدا می کند وشما بعد از جراحی  احساس بهتری خواهید داشت. شما می توانید با انجام لیفت پلک بالا  مشکلاتی مانند پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و پوست اضافی را از این ناحیه برطرف کنید. البته به این نکته نیز توجه کنید که جراحی لیفت پلک بالا تنها برای  زیبایی انجام نمی شود.

جراحی لیفت پلک بالا

لیفت پلک
لیفت پلک

جراحی لیفت پلک بالا جراحی سختی نیست. برای انجام این جراحی ابتدا پزشک شما را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد تا  هیچ دردی را در حین عمل احساس نکنید. بعد از بیهوشی پزشک برشی بر روی پلک شما  انجام خواهد داد تا به این وسیله پوست اضافی و ماهیچه اضافی و چربی از چشم شما جدارا کند. سپس این برش توسط بخیه بسته خواهد شد. جراحی پلک در چند سال اخیر در بین افراد بسیار رایج شده است.

این روش به زیبایی از دست رفته افراد کمک می کند و همچنین باعث می شود تا فرد دید بهتری با انجام لیفت پلک بالا داشته باشد. همچنین بالا رفتن سن برروی پلک بالا و پایین شما ،تاثیرات متفاوتی می گذارد. معمولا در پلک بالا این تاثیر بیشتر به صورت افزایش تدریجی پوست پلک بالا ظاهر می شود .تاثیر سن در پلک پایین به صورت پف پلک وچین های ظریف و بیرون زدگی کیسه های چربی است

چه افرادی مناسب لیفت پلک بالا هستند ؟

در این مورد باید گفت که افرادی که پوست اضافی بر روی چین طبیعی بین پلک بالا و زیر ابرو دارند گزینه مناسبی برای جراحی پلک هستند. اگر پوستی شلی از پلک بالای شما آویزان باشد  شماگزینه مناسبی برای انجام لیفت پلک بالا هستید.افتادگی پلک پایینی اصلاح نا زیبایی های پلک نیز با  لیفت پلک انجام می شود. البته این نکته قابل ذکر است که شما در ابتدا باید به یک متخصص و جراح زیبایی مراجعه کرده تا چروک ها و افتادگیهای پوستی شما را بررسی کند سپس در صورت نیاز جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید.

کاندید مناسب لیفت پلک
کاندید مناسب لیفت پلک

همان گونه که می دانید افزایش سن برروی پلک ها و سلامت آنها تاثیر می گذارد. با افزایش تدریجی سن پوست پلک افراد حالت افتادگی و پوست اضافه پیدا می کند. افزایش پوست در برخی افراد به حدی می شود که دردید فرد مشکلاتی ایجاد می کند و فرد برای رفع این مشکل باید لیفت پلک بالا انجام دهد. این  مشکل همچنین باعث می شود که  فعالیت های روزمره مانند دیدن تلویزیون و رانندگی، نیز برای این  افراد مشکل با شد. در نتیجه افراد به جراحی پلک بالا رو می آورده تا افتادگی پلک را برطرف کند وبدین صورت دید خود را بهبود دهند.

سن مناسب جراحی لیفت پلک

به طور کلی می توان گفت که افرادی که به طور طبیعی پوست اضافه بر روی پلک های خود دارند و یا مشکلاتی مانند چربی اضافه افتادگی پلک دارند ویا اینکه کیسه های چربی و پف در پلک پایین دارند همچنین افرادی که ضایعات پوستی در هر دو پلک بالا و پایین دارند می توانند بعد از سن ۱۸ سالگی این جراحی را انجام دهند.

عوارض جراحی لیفت پلک

این را بدانید که یک جراح خوب قبل از انجام جراحی در ابتدا باید جزئیات و خطراتی که ممکن است. در حین این عمل برای شما اتفاق بیفتد را بررسی کند همچنین قبل از جراحی پزشک شما در مورد عوارض لیفت پلک به شما اطلاعاتی کافی دهد. اما مانند هر جراحی  دیگر این نوع جراحی نیز بدون عوارض نیست. این عوارض شامل ایجاد خشکی چشم‌ها، تاری موقت دید، عفونت و درد می باشد. که البته بعد از مدتی از بین می رود.

در برخی مواقع ممکن است که بعد از پایان  جراحی زخم ونشانه ای از لیفت پلک بالا بر روی پوست فردایجاد شود. اگرچه هنگام انجام عمل جراح شما برش ها را در قسمت هایی انجام می دهد که به سختی قابل دیدن هستند. این را بدانید اگر جراحی توسط پزشکی ماهر انجام شود لیفت پلک بالا برای فرد هیچ عارضه ای نخواهد داشت وهیچ گونه اسکاری بر روی پوست شما نخواهد ماند.

نمونه لیفت پلک
نمونه لیفت پلک

مراقبت های  لازم بعد از لیفت پلک بالا

اگر شما  قصد دارید جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید باید چندین روز مرخصی کاری داشته باشید تا دوره نقاهت شما در این مدت طی شود. بعد از جراحی لیفت پلک فرد کمی تورم و قرمزی را درچند روز اول خواهد داشت که به مرور زمان برطرف  خواهد شد. پزشک شما با تجویز داروهای ضد التهاب به شما کمک می کند این تورم وقرمزی خیلی زود برطرف شود.

بعد از جراحی پزشک داروهایی را برای بهبود هرچه سریعتر شما تجویز خواهد کرد تا شما خیلی سریع به نتیجه مطلوب برسیدوهرچه سریعتربهبود پیدا کنید.

آیا نتایج عمل جراحی دائمی است ؟

باید گفت که نتایج حاصل از جراحی دائمی نیست زیرا با افزایش سن و و قرار گرفتن در زیر اشعه خورشید پوست شما قابلیت ارتجاعی خود را از دست خواهد داد. امروزه روش های زیادی برای برطرف کردن چین و چروک سطحی پوست زیر پلک وجود دارد. که شما می توانید به کمک این روش ها نتایج حاصل از لیفت پلک بالا را طولانی تر کنید. با این حال باید اکثر بیمارانی که جراحی لیفت چشم انجام داده اند به عمل دوم نیاز پیدا نمی‌کنند. اما اگر این عمل در سنین ۶۰ سالگی  انجام شود، این جراحی در جوان‌سازی پوست شما تاثیر خیلی زیادی نخواهد داشت.

در آخر باید گفت که قبل از آن که بخواهید جراحی لیفت پلک بالا را انجام دهید باید در ابتدا با  پزشک معالج مشورت داشته باشید. در طی یک جلسه مشاوره پزشک شما به بررسی سوابق پزشکی شما می پردازد سپس  هدف شما را  ازانجام  لیفت پلک بالا  جویا می شود. همچنین برای اینکه مشخص شود شما باید تحت جراحی لیفت پلک بالا قرار بگیرید یاخیر، چشم ها و پلک هایتان مورد بررسی و معالجه قرار می گیرند.

درمان خانگی افتادگی پلک بالا

برای درمان خانگی افتادگی پلک روش های متفاوتی وجود دارد از جمله :

  •  درمان افتادگی پلک با زنجبیل
  • درمان افتادگی پلک در طب اسلامی
  • درمان افتادگی پلک با زالو درمانی
  • درمان افتادگی پلک با نخ
  • درمان افتادگی پلک با لیزر
  • درمان افتادگی پلک بدون جراحی
  • درمان افتادگی پلک خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *