ریزش مو بعد از کاشت مو

کاشت مو تنها راه درمان طاسی و کم مویی است و امروزه باعث شده که طرفداران بسیاری را علی الخصوص در بین جوانان پیدا کند چراکه جوانان در سنسن ۲۰ تا ۳۰ سالبه ظاهر خود بیش از هر زمان دیگری اهمیت می دهند و دوست ندارند که نقصی در زیبایی و ظاهر خود داشته باشند در ادامه بیشتر با کاشت مو آشنا خواهید شد

کاشت مو به چه معناست؟

کاشت مو، یکی از جالب ترین و بهترین عمل های جراحی در حوزه بهداشت و درمان می باشد که با ورود خود به جامعه پزشکی، تقریبا بیشتر دغدغه های مرتبط با ریزش مو و کم پشتی موها را از بین برد. کاشت مو  در سال ۱۹۳۹ در حد یک نظریه توسط یک پزشک در ژاپن مطرح گردید. در سال ۱۹۵۹ یک پزشک آلمانی با تلاش های شبانه روزی موفق شد اصول اولیه کاشت مو را بنا نهد. کاشت مو روشی است که امروزه می‌توان از آن به عنوان یکی از پرطرفدارترین محورهای درمانی در میان مراجعین یاد کرد.

hair-transplant-1cartoon
hair-transplant-1cartoon

با مشخص نشدن و عدم درمان ریزش موی کاشته شده این احتمال زیاد است که پس گذشت مدت زمانی موهای کاشته شده همانند موهای قبلی شما دچار ریزش شوند و یا اینکه پس از کاشت مو تعداد زیادی از فولیکول های مویی که کاشته شده بودند رشد نکنند و عمل به نتیجه بماند.در واقع این اتفاق ممکن است به علت عواملی پیش بیاید که پیش از کاشت مو سبب ریزش موی شما شده بود و این بار سبب جلوگیری از رشد فولیکول موی شما شده است.به همین دلیل برای کاشت مو پیش از هر چیز باید علت ریزش را پیدا کرد و آن را برطرف کرد تا با این کار شانس ریزش موهای کشته شده را کمتر کرد.

بعد از کاشت مو چه کارهایی انجام دهیم ؟

بعد از انجام هر عمل جراحی یا سرپایی بیمار باید مراقبت هایی را جهت تسریع در روند بهبودی و کسب نتیجه حداکثری انجام دهد. کاشت مو هم از این قاعده مستثنی نیست. لذا برای بهبودی سریعتر و دریافت نتیجه عالی از کاشت موی خود مواردی از قبیل تغذیه بعد از کاشت مو، نحوه دوش گرفتن و استحمام بعد از کاشت، شتسشوی سر، رابطه زناشویی، بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت و اینکه بعد از کاشت مو چه بخوریم را برای شما به طورکامل شرح داده ایم.

ریزش مو بعد از کاشت مو

معمولا اگر  متقاضی کاشت مو با روش های  fut و fit کاشت مو انجام داده باشند پس از چند روز باید  پاسمان های خود را باز کند. بیمار بعد از دو هفته در روش FUT باید بخیه ها را از سر خود بکشد. اگر نخ های بخیه جذبی باشد نیازی به اینکار نیست. بعد از کاشت مو موهای کاشته شده تا مدتی وارد فاز شوک شده و شروع به ریزش میکند. ریزش مو بعد از کاشت از روز بیستم شروع می شود یعنی موهای کاشته شده از روز اول الی روز بیستم شروع به رشد کرده  پس از آن حدودا از روز بیستم این روند ادامه پیدا میکند. در این مدت ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند.  البته در برخی از موارد موهای ریخته شده در این مدت حدود ۴۰% می باشد که استثنا ست. اما حالت در حالت هادی ریزش تا ۹۰ درصد خواهد بود.
این روند ادامه پیدا می کند و بین ماه های دوم الی چهارم پس از کاشت مو موها شروع به جوانه زدن خواهد کرد و از فاز استراحت خارج می شود و بعد از آن موها شروع به رشد کرده از فاز شوک خارج شده و در حد یک یا ۲ میلیمتر رشد خواهند کرد.  در برخی از موارد امکان دارد در همان ماه ششم کل موها رشد کرده و پر پشت شود اما عرف آن بعد از وارد شدن ماه نهم شوید تا موهایتان پر تراکم شود
باید توجه داشته باشید که در طول این مدت به توصیه ها و دستورات داده شده توجه کرده تا نتیجه خوبی را از کاشت موی خود ببینید البته روشی که برای کاشت موی خود انتخاب کرده اید هم ملاک است. برای اطلاع از بهترین روش کاشت مو در دنیا و بهترین روش کاشت مو در ایران می توانید به وبسایت کلینیک خانه سفید مراجعه نمایید.

دارو های بعد از کاشت مو

برای گرفتن نتیجه بهتر از کاشت مو گاهی بهتر است بعد از کاشت مو از دارو های از دارو های تقویتی بعد از کاشت مو که به رشد مو ها کمک میکند با نظر پزشک استفاده کنید. گاهی در برخی از افرادی که کاشت مو انجام داده اند، امکان این که موهای ضعیف شده قبلی بعد از انجام کاشت مو دوباره ضخیم تر و قوی تر شود، وجود دارد. ۸ ماه بعد از اینکه عمل کاشت مو را انجام دادید اگر تراکم موهای کاشت شده رضایت شما را بدست نیاورد میتوانید با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *