رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

شاید به خاطر افزایش اعتماد به نفس و داشتن رابطه ای بهتر به فکر کاشت مو افتاده اید. برای بسیاری از مردم، داشتن موهای کامل و ضخیم به آنها احساس بهتری می دهد و ظاهر آنها را جوانتر نشان می دهد. داشتن موهای پرپشت و ضخیم برای داشتن رابطه ای بهتر عامل مهمی به شمار می رود.

شاید فکر کنید داشتن رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چیز مهمی نیست. اما سکس عاملی بسیار مهم در زندگی شخصی افراد است و در روند رشد موها بعد از کاشت نیز تاثیر بسزایی دارد.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

اکثر جراحان پیوند مو دستورالعمل های دقیقی را ارائه می دهند تا اطمینان حاصل نمایند که کاشت مو بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت. پس از کاشت مو اقداماتی نظیر تمرین سنگین با وزنه، شنا، سونا و تماس مستقیم با پوست سر را برای شما ممنوع است. حتی اگر کاشت مو بدون بیهوشی و یا کوتاه کردن موها باشد، هنوز عمل جراحی انجام شده است؛ بنابراین توصیه های پس از عمل به منظور جلوگیری از افزایش ضربان قلب و حصول نتیجه بهتر از کاشت برای مدت کوتاهی پس از عمل به شما اعلام خواهد شد. این توصیه ها شامل فعالیت جنسی نیز است، اما بسیاری از مردم به آن توجه نمی کنند.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو
رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

کاشت مو مهم است، مهم تر از آن انتخاب کلینکی مناسب و معتبر برای کاشت مو می باشد. اما پس از کاشت مو دوره ای بسیار مهم را پیش رو خواهید داشت و باید بسیار مراقب باشید تا نتیجه مطلوب و دلخواه را از پیوند موی خود بدست آورید یکی از جنبه های این مراقبت داشتن رایطه جنسی بعد از کاشت مو است . بدین منظور بهترین راه صحبت با پزشک متخصص پوس و مو است، اگر پزشک شما رابطه جنسی پس از کاشت مو را بلامانع دانست، سعی کنید پوزیشن های مناسب  و امن را برای این کار انتخاب کنید.

چرا رابطه جنسی بعد از کاشت مو اهمیت دارد؟

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو از آن جهت اهمت دارد که ممکن است حین انجام سکس، زمانی که هرکدام از طرفین به اوج لذت جنسی می رسند کنترل خود را از دست داده و به قسمت کاشته شده دست ببرند؛ دست زدن و لمس کردن گرافت های کاشته شده خطرناک است و ممکن است باعث از بین رفتن گرافت ها شود.از آنجایی که هیچ اطمینانی وجود ندارد که در طول رابطه جنسی تماس مستقیمی با محل پیوند مو وجود نداشته باشد، بهتر است حداقل ۱۰ روز پس از عمل از فعالیت جنسی به طور کلی خودداری شود. پزشک متخصص کاشت مو بعد از انجام عمل بر اساس وضعیت فردی شما، توصیه های لازم را به متذکر خواهد شد.

فعالیت های شدید بدنی بخصوص فعالیت های جنسی افزایش خون را در بدن به همراه خواهند داشت. برخی از این فعالیت ها مانند نزدیکی موجب برهم خوردن تعادل هورمونی بدن می شوند که ممکن است آسیبی برای موهای کاشته شده باشند. به  همین جهت به توصیه پزشکان باید حداقل تا ده روز پس از عمل کاشت مو از انجام رابطه زناشویی خودداری کنید. پس از این مدت بافت های پوست سر سفت شده و حالت عادی خواهند داشت.

رابطه زناشویی و نزدیکی باعث ترشح هورمون هایی خاص در بدن می شود که این هورمون ها به طور مستقیم بر فولیکول های مو تاثیر دارند؛ بنابراین قبل از عمل کاشت مو نیز باید به مدت یک هفته از مقاربت خودداری شود.

فعالیت بدنی پس از کاشت مو

فعالیت بدنی کم در شرایط عادی برای سلامتی مناسب نیست اما پس از عمل های جراحی توصیه می شود از فعالیت های ورزشی خودداری شود. خبر خوب آنجاست که پس از مدت کوتاهی می توانید به فعالیت های عادی خود ادامه دهید.در کل نگران ورزش و فعالیت های خود نباشید؛ چرا که پس از رشد مجدد موهای کاشته شده و دیدن نتیجه آن از اینکه برای مدتی فعالیت های ورزشی و یا رابطه جنسی خود را کنار گذاشته پشیمان نخواهید شد.طی مراحل کاشت مو گرافت های مو از بانک مو برداشته می شود و در قسمت های خالی سر پیوند داده می شود تا نواحی خالی سر را پوشش دهد.

در طول این عمل قلب ضعیف تر کار می کند و پمپاژ خون از طریق رگ های کوچک افزایش می یابد که خطر خونریزی در نقاط گیرنده و دهنده مو را افزایش می دهد. همچنین، اگر پس از پیوند مو به توصیه های بعد از کاشت مو توجه نداشته باشید و ورزش، فعالیت های سنگین و یا رابطه جنسی خشن داشته باشید ممکن است سر شما متورم شده و باعث شود نتیجه دلخواه را از کاشت خود نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *