جدیدترین روش کاشت مو

این که جدیدترین روش کاشت مو کدام روش است سوال بسیاری از مراجعین قبل از کاشت مو است. امروزه کاشت مو با روش های متفاوت انجام می شود، که هریک از این روشها دارای معایب ومزیت هایی می باشد. در این مقاله مجله اینترنتی قند پهلو جدیدترین روش کاشت مو را مورد بررسی قرار می دهد.

کاشت مو یک تصمیم مهم و کلیدی برای فرد است. لازم است پیش از کاشت یا ترمیم مو، فرد خود را برای کاشت آماده کند و اطلاعاتی در این باره کسب کرده باشد، چرا که اگر به درستی انجام نشود و یا با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می تواند موجب ریزش مو مجدد در افراد شود و همین امر باعث می شود تاثیر بدی در روحیه فرد بگذارد.

کاشت مو با جدیدترین روش

کاشت مو توسط سلولهای بنیادی از روشهای جدید کاشت مو است. به طور کلی می توان گفت که سلول های بنیادی بزرگترین مشکل زیبایی در مردان یعنی ریزش مو و طاسی را برطرف می کند.

ریزش مو از عمده ترین مشکلات افراد در دوران جوانی یا میانسالی است. ریزش مو و طاسی برای بیشتر افراد به خصوص افراد جوان بسیار مشکل تر از سایر افراد می باشد. می توان گفت که افرادی که موهای خود را از دست می دهند، جذابیت کمتری نسبت به سایر افراد دارند و این موضوع در جوانی بسیار آزار دهنده می باشد.

امروزه روش های بسیار مختلفی از سوی پزشکان برای درمان ریزش مو معرفی شده و هر کدام از این روش ها برای عده ای مناسب و برای برخی از افراد نامناسب است. در این باره باید گفت که پزشکان خود بهترین پیشنهاد را در مورد انتخاب روش های کاشت مو می دهند

کاشت مو با جدیدترین روش
کاشت مو با جدیدترین روش

کاشت مو با روش جدید سلولهای بنیادی می تواند از قاطع ترین روش ها برای درمان ریزش مو و طاسی باشد. در این روش کاشت مو در محلی که موها ریخته شده عمل کاشت مو انجام می شود. این موضوع باعث می شود تا نتیجه بخشی آن بسیار مناسب باشد.

همان گونه که گفته شد یکی از بهترین روش های کاشت مو روش جدید استفاده از سلول های بنیادی می باشد. استفاده از سلول های بنیادی مناسب افرادی است که قصد انجام پبوند مو را دارند، اما بانک موی مناسبی ندارد. از این رو می توان گفت که درچند سال  آینده استفاده از سلول های بنیادی در کاشت مو جایگزین بسیاری از روش های کاشت مو خواهد شد. زیرا ویژگی هایی که این روش وجود دارد بسیار بیشتر از سایر روش های رایج می باشند.

آیا به کاشت موسر نیاز داریم ؟

اینکه آیا واقعا به کاشت مو سر نیاز داریم یا نه، مسئله ای است که باید توسط پزشک و متخصص کاشت مو سر تشخیص داده شود معمولا برای بیشتر افرادی که دچار کم پشت شدن مو و یا طاسی موی سر به صورت ارثی هستند، روش کاشت مو تجویز می شود. در مواردی که فرد به اندازه کافی هنوز مو بر سر دارد و ریزش مو خیلی شدید نشده است و یا سن و سال مناسبی دارد، می تواند از روش های به غیر از کاشت مو مانند مزوتراپی استفاده  کنید. البته مجددا تاکید می کنیم تشخیص اینکه کدام تکنیک و روش مناسب فرداست بر عهده پزشک است.

سن مناسب کاشت مو

سن یکی از مواردی است که در کاشت مو سر تاثیر گذار است. آقایان ۱۸ تا ۲۵ ساله کاندید مناسب کاشت مو نمی‌باشند زیرا با بررسی میزان ریزش موی فعلی آن‌ها پیش‌بینی توسعه یافتن طاسی در آینده امکان‌پذیر نمی‌باشد. افرادی مناسب کاشت مو هستند که ریزش موی سر آنها متوقف شده باشد.بنابراین مناسب ترین سن برای کاشت مو بین ۲۷ تا ۳۰ سال می باشد.

سن مناس کاشت مو
سن مناس کاشت مو

وضعیت سلامت و جسمانی فرد نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد به‌ منظور بررسی وضعیت سلامت فرد، بررسی شرح‌حال کامل و انجام آزمایشات لازم ضروری می‌باشد تا پزشک تشخیص دهد که فرد برای کاشت مو مناسب است یا نه. کسانی کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند که در ناحیه پشت سرشان تراکم بالایی از فولیکول‌های مو داشته باشند. البته به کمک روشهای نوین، برای افرادی که تراکم موی کمی دارند نیز کاشت مو قابل انجام است و نتایج رضایت بخشی خواهد داشت.

انتخاب بهترین روش کاشت مو

اینکه کدام روش کاشت مو سر برای درمان طاسی سر و یا متوقف کردن ریزش موها استفاده شود، بسیارمهم است. قبلا روش هایی مانند کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FIT مورد استفاده قرار می گرفته است  که تنها تفاوت این دو روش نوع برداشت گرفت های مو از ناحیه اهدا کننده (معمولا در پشت سر) است . هر یک از این روشها  عوارضی بعد از عمل برای فرد از جمله نیاز به استراحت طولانی، خونریزی، جای زخم و بخیه، تورم و پانسمان طولانی، و عدم امکان شستشوی موها تا چند روز و غیره داشت.

در ادامه به بررسی هر یک از روش های مختلف کاشت مو میپردازیم :

 کاشت مو به روش FIT

روش کاشت مو FIT یکی از بهترین ورجدید ترین روش های کاشت مو می باشد. می توان گفت این روش به عنوان یکی از کاربردی ترین روش های کاشت مو شناخته شده است. این روش به استخراج فولیکول واحد شناخته می شود. معمولا اغلب افرادی که دارای موهای کم پشت بوده، می توانند گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده از این روش باشند. در اغلب موارد متخصصین پوست و روش کاشت مو FIT را برای کاشت مو پیشنهاد می دهند.

به طور کلی می توان گفت که  معمولا افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش مو شده اند و تراکم موی سر آنها بسیار کم است می توانند به کمک روش FIT این مشکل را برطرف نمایند. زیرا این روش با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می شود و کمک می کند که نتیجه حاصل شده کاملا طبیعی به نظر برسد.

مزایای استفاده از کاشت مو به روش FIT

افرادی که اقدام به کاشت مو می کنند به دنبال بیشترین تراکم ممکن هستند. در روش های سنتی و قدیمی امکان دسترسی به بیشترین تراکم وجود ندارد. کاشت مو با روش جدید FIT این شرایط را برای افراد فراهم نموده است که بتوان با بیشترین تراکم اقدام به کاشت مو نمایند. این موضوع باعث شده بیشتر افراد به دلیل تراکم بسیار زیاد مو در سر خود، روش FIT را انتخاب نمایند.

کاشت مو به روش SUT

دلیل مهم و عامل ریزش موی مردان الگوی طاسی مردانه یا ریزش موی ژنتیکی می باشد. این عامل باعث ریزش مو و از بین رفتن بخش اعظمی از موی مردان شده است  و زیبایی ظاهر آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

درکاشت مو با روش جدید به روش SUT نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکار، برش و هیچ گونه عوارض ندارد در این روش نهایت تراکم کاشت مو انجام می شود. در کاشت مو با روش جدید SUT میتوان تا ۱۴۰۰۰ تار موی واقعی، که ۳ برابر بیشتر از روشهای قدیمی می باشد را پیوند زد.

روش های مختلف کاشت مو
روش های مختلف کاشت مو

کاشت مو به روش ترکیبی چیست ؟

کاشت موی ترکیبی همانطور که از اسم این روش مشخص است پزشک شما از دو روش FUT و FIT کمک می گیرد و ناحیه بدون موی سر که دچار ریزش مو شده است را به طور کامل پوشش می دهد.

در این روش می توان تا ۵۰۰۰ گرافت مو ( حدود ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ تار مو ) را حتی در یک جلسه برداشت کرد و در ناحیه مورد نیاز کاشت کرد. پس می توان گفت که مهمترین ویژگی این روش برداشت بسیار بالای تعداد گرافت در یک جلسه می باشد. اصولا روش کاشت موی ترکیبی برای افرادی که طاسی بسیار بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. اگر میزان ریزش موی شما بالا باشد اصولا پزشک شما از این روش برای کاشت مو استفاده می کند.

چون در این روش هم از روش FUT و هم از روش FIT استفاده می شود نتیجه تراکم کاشت مو در این روش بسیار بالااست. همان گونه که می دانید بیشتر افرادی که دچار ریزش مو و طاسی در منطقه وسیعی از سر خود هستند برای کاشت مو مراجعه می کنند. پزشک برای پوشاندن این مناطق نیاز به تعداد بسیار زیادی گرافت مو دارد. اما در روش کاشت مو FUT یا روش FIT به تنهایی این امر قابل انجام نیست.

مزایای کاشت مو به روش ترکیبی

  • به‌ صرفه‌ ترین روش برای کاشت موی وسیع است.
  • در یک جلسه تراکم موی خوبی بدست خواهید آورد
  • برداشت گرافت به تعداد زیاد، یعنی ۱۵۰۰ تا ۴۵۰۰ عدد (که معادل ۳۰۰۰ تا ۹۰۰۰ فولیکول یا تار مو است)
  • درمان طاسی شدید

پس از عمل کاشت مو چه اتفاقی می افتد ؟

کاشت مو سر به‌صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی‌حسی موضعی  برای فرد انجام می شود و شخص متقاضی در حین عمل کاشت مو هیچ‌گونه دردی حس نمی‌کند. پس از اتمام یک جلسه کاشت مو در سر به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می‌شود. دو روز بعد از عمل می‌توانید به حمام بروید و با شامپوی مناسب کاشت مو اقدام به شست و شوی موها نمایند ؛ اما دلمه‌هایی ایجادشده بر روی سر را نباید دست‌کاری کنید و این دلمه‌ها یک یا دو هفته بعد از کاشت از بین می‌روند. موهای کاشته شده تا دو هفته شروع به رشد می‌کنند که این اتفاق نشان‌ می دهد که پیوند مو گرفته است اما درصد زیادی از موها از هفته سوم شروع به ریزش  می کند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می‌شوند که درابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می‌شوند.

در اغلب موارد بعد از کاشت موها ی کاشته شده شروع به ریزش کرده و محل کاشت برای مدت چند ماه کم‌پشت‌تر از سابق شده البته این امر موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظارایجاد می‌شود. موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می‌شوند و از ماه ششم به بعد موها پرپشت‌تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می‌شوند.

مراقبت های بعد از کاشت مو

دوره نقاهت کاشت مو در افراد مختلف، متفاوت است . برای ۲۴ ساعت پس از جراحی نباید رانندگی کنید. بخیه‌های استفاده ‌شده در این درمان معمولاً پس از گذشت ۷ روز کشیده می‌شوند و پیوندهای زده شده پس از گذشت ۱۰ روز در محل خود محکم می‌شوند.

اکثر بیماران نیازی به استفاده از داروهای مسکن برای کاهش و کنترل درد ندارند. موی کاشته شده با توجه به شرایطی همچون مقدار موی موجود روی سر فرد، شرایط پوستی و ویژگی‌های درمانی بیمار، پس از  یک ماه برای افراد دیگرغیر قابل تشخیص خواهد شد وبه عبارت دیگر افراد نمی توانند کاشت مو شما را تشخیص دهند. موهای پیوند زده شده فرآیند رشد خود را با گذشت ۳ تا ۴ ماه پس از عمل جراحی شروع می‌کنند. به‌این‌ترتیب رشد کامل و عادی موها پس از کاشت موی طبیعی به یک سال زمان نیاز دارد.

کاشت مو دغدغه افراد بسیاری است. در واقع همه متقاضایان کاشت مو دوست دارند که حجم موی کاشته شده آنها زیاد باشد و در واقع به اصلاح تراکم بالای کاشت مو داشته باشند. در هنگام کاشت مو نکات مهمی را رعایت کنید میتوانید به بهترین نتیجه در کاشت مو برسید و کاشت مو با تراکم زیاد را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *