روش های کاشت مو

مینی­پیوند و میکرو­پیوند

کاشت موFIT و کاشت موی FUT تنها روش های جهانی کاشت مو هستند که در این مقاله به بررسی آن ها پرداخنه میشود ، به عنوان ابزار جدید موجود در جراحی پیوند مو تبدیل شده­اند. این پیوندهای کوچک­تر، هنگامی که به درستی قرار داده شوند، طبیعی­تر و نرمال­تر در مقایسه با استاندارد پیوند 4 میلی­متر به نظر می­رسند. نوردستورم نشان داد که مینی­پیوندها و میکروپیوندهای کوچک­تر می­توانند در مکان­های برش قرار گیرند که “شکافها” نامیده می­شوند و در ردیف­های افقی قرار بگیرند. [16] تکنیک­های او مکانیک، ظاهر و خصوصیت عمل را تغییر داد.

تکنیک­های شکاف از یک روش ساده برای قرار دادن موها استفاده می­کنند. تعداد زیادی از میکروپیوندهای 1- تا 3 مو، بدون استفاده از پانچ­های گیرنده برای حذف پوست سر، در برش شکاف قرار می­گیرند. این تکنیک را می­توان برای بیماران جوان با ریزش مو بدون تخریب کردن فولیکول­های موی موجود در منطقه گیرنده استفاده کرد. بیماران زن مبتلا به آلوپسی، آلوپسی زخمی و آلوپسی شدید در حال حاضر کاندیدای پیوند مو هستند. بدین ترتیب، مفهوم قدیمی حذف پوست سر طاس و جایگزین آن با پوست دارای مو، با افزودن تکنیک­های مینی­پیوند شکاف تغییر یافت. بسیاری از جراحان پیوند فقط به مینی­پیوند و میکروپیوند تبدیل شده­اند و مشکلات قدیمی با خط موی پیشانی و بهسازی طبیعی آن با این تکنیک­ها حل شده است. موهای میکروپیوند در خط پیشانی قرار می­گیرند و توسط میکروپیوندهای بزرگ و مینی­پیوندها پشتیبانی می­شوند.

به طور متوسط، ​​بیمار پیوند مو می­تواند این عمل را در 2 یا 3 جلسه به جای 4 جلسه، که معمولاً در پیوند استاندارد انجام می­شود، انجام دهد. با استفاده از این تکنیک­ها، حتی کاندیداهای ضعیف با موهای تیره نازک می­توانند موهای طبیعی و ترکیبی داشته باشند. نوآوران مانند آلفونسو بارِرا نشان داده­اند که روش­های « طاسی وسیع سر » امکان پیوند هزاران میکروپیوند و مینی­پیوند را در طول یک عمل فراهم می­کنند. [17] در بیشتر موارد، یک عمل اضافی، در صورت لزوم، معمولاً جزئی و مختصر خواهد بود.

شکاف­ها و سوراخ­ها

تکنیک­های برداشت سنتی برای به­دست آوردن مینی­پیوند و میکروپیوند هنوز از پانچ­های استاندارد پیوند مو استفاده می­کنند. مینی­پیوند و میکروپیوند، از پیوند استاندارد 5/4 میلیمتری چهرگوشه­ی آن­ها برای پیوندهای کوچک­تر برداشته می­شوند. شکاف­ها یا سوراخ­های گیرنده با حفره­هایی به عمق 5/1 میلی­متر و 2 میلی­متری ساخته می­شوند، شکاف­ها یا سوراخ­های کوچک­تر را در نزدیکی خط جلوی موی قرار داده و در بزرگ­ترها در پشت قرار دارند. پس از آن پیوندها در سوراخ­های گیرنده که در آن پوست سر طاس برداشته شده است قرار داده شده  و به این ترتیب به عنوان یک روش استاندارد پیوند مو، مورد استفاده قرار می­گرفت. بحث جالبی که جراحان پیوند مو انجام دادند استدلال بر سر تکنیک بهتر، شکاف و یا سوراخ برای مینی­پیوند و میکروپیوند بود. [18، 19]

اشاره شده است که پیوندهای شکافی در خط جلوی مو فشرده شده که در آن 2 تا 5 مو رشد می­کند. زمانی که فقط مینی­پیوندهای شکافی مورد استفاده قرار می گرفتند، ظاهری مصنوعی یا غیرمعمول به وجود می­اورند. پیوندها تراکم طبیعی از حفره­ها را برای مینی­پیوند­ها ندارد. به نظر میرسد که مینی­پیوندهای مشابهی که در سوراخ قرار داده شده­اند، جدا باقی می­ماننددو این ظاهر فشرده و مصنوعی را ندارند. طرفداران سوراخ­ها تأکید کردند که استفاده از سوراخ­های کوچک برای حذف پوست سر طاس مفید است، زیرا تراکم آن بیشتر از زمانی است که به تنهایی با تکنیک­های پیوند شکافی به دست می­آید. کسانی که از هر دو روش اطلاع دارند، می­دانند که ترکیب شکاف­ها با سوراخ­ها و تغییر اندازه­های مختلف پیوند عامل اصلی در به دست آوردن پیوند طبیعی مو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *