مراحل بازیابی مو

تعداد بیشماری از متقاضیان کاشت مو انتخاب می کنند تحت درمان با روش FIT قرار بگیرند (انتقال واحد فولیکولی) . در این روش گرفت های مو از بانک مو برداشته و به محل طاس سر منتقل می شوند. این روش برای پیوند هزاران گرفت در یک تک جلسه نسبت به سایر روش ها بهتر است. در اینجا رومدی که پس از کاشت مو طی میشود و  بیماران نیاز دارند پس از یک یا پیوند مو FIT آگاه باشند وجود دارد:

بایستی چه چیزی انجام شود مورد انتظار زمان
·       ناحیه پذیرنده را در شب اول نشویید یا لمس نکنید.

·       در حالیکه بیرون هستید، سر خود را با کلاهی که ما به شما ارائه نموده ایم بپوشانید.

·       در حالیکه سرتان در بالا قرار دارد بخوابید تا از مالیدن یا جدا شدن  گرفت ها در خواب اجتناب کنید. سعی کنید ۳ تا ۴ متکا در زیر قرار دهید تا قسمت بالایی بدن خود را بالا بکشید  در حالیکه می خوابید به منظور دستیابی به زاویه افزایش یافته مناسب.

·        از مصرف الکل در شب عمل اجتناب ورزید از آنجایی که آن ممکن است در یک راه منفی با برخی داروهای تجویز شده فعل و انفعال داشته باشد.

·       گیرنده کلی ممکن است کبود به نظر میرسد در حالیکه ناحیه دهنده  با بخیه یا staple بسته شده است.

·        ناحیه دهنده توسط یک پانسمان که روز بعد  درحین ملاقات پیگیری با دکتر برداشته خواهد شد.

·       ممکن است برخی درد و سفتی در ناحیه دهنده می تواند با داروهای کاهنده درد مهیا شده  در کیت post-op تکمیلی  بهبود یابد.

شب اول
·       ما به شما نشان می دهیم که چگونه به راحتی موهای خود را در حین دوره ملاقات با ما بشویید.

·       شما با استفاده از این روش روز دوم پس از پروسه موهای خود را خواهید شست.

·       اگر سفتی یا درد در ناحیه دهنده خیلی زیاد می باشد، یک ضد درد ملایم نظیر Advil یا Tylenol استفاده نمایید. اگرچه درد بایستی پس از شب اول تخفیف یابد، دکتر خود را از تداوم درد یا بدتر شدن درد مطلع فرمایید.

·       ما موهای شما در مرکزمان در روز اول میشوییم علاوه بر آن شما را با شامپو مخصوص و اسنفح برای استفاده ۴ تا ۵ روز بعدی به خانه میفرستیم.

·       قرمزی کلی و تغییر رنگ صورتی در ناحیه پذیرنده شروع به کم رنگ شدن می نماید. می تواند برخی نواحی پیوند زده شده scabbed  وجود داشته باشد که پس از ۵ روز از بین میرود.

·       ناحیه دهنده ممکن است قدری سفتی و درد ملایم تا متوسط داشته باشد.

روز اول
·       از تماس، خاریدن یا مالیدن  ناحیه پیوند زده شده اجتناب کنید در حالیکه گرفت ها در خانه جدید خود قوی میشوند. پس از روز چهارم، خطری برای جابجا شدن آنها توسط تماس تصادفی وجود ندارد.

·        از تماس با نور خورشید اجتناب کنید چرا که آفتاب سوختگی ها بر پیگمانتاسیون پوست  علاوه بر آسیب به موی پیوند زده شده اثر میگذارد.

·       به قرار دادن بخش بالایی بدن در موقعیت بالا آمده ادامه دهید در حالیکه می خوابید به منظور کاهش  هر التهابی در پیشانی.

·       شما اجازه بازگشت به باشگاه برای دویدن و راه رفتن را دارید. مراقب باشید که پیشانی رادر ۴ روز اول تکان ندهید از آنجایی که گرفت ها جابجا شوند.

·       برخی کبودی علاوه بر تغییر رنگ صورتی و scabbing  ممکن است در ناحیه پیوند زده شده باقی بماند اما در هفته اول درمان بایستی تخفیف یابد.

·       هر التهابی بر پیشانی و اطراف چشم ها در روز دوم و سوم شروع میشود و در روز چهارم پیک میزند. استروئدیهایی که ما به شما میدهیم می تواند از میزان التهاب بکاهد.

·       درد در ناحیه دهنده ضد دردها نباید در این زمان مورد نیاز باشند.

روز ۴-۲
·       به مدت بیشتری شامپو را در ناحیه پیوند زده شده نگه دارید ( برای ۱۰ تا ۱۵ دقیقه) این مورد scabرا نرم تر و راحت تر برای شستشو پس از ۵ روز ابتدایی می نماید.

·       نرم کننده های پوست طبیعی به خارش کمک می کنند. اگر کمک بیشتری مورد نیاز است، دکتر می تواند یک نسخه با استروئید موضعی ملایم وابسته به بیمار تجویز کند.

·       از سر گرفتن فعالیت های ورزشی و ورزش پس از ۵ روز اجازه داده میشود. از فعالیت هایی که مقدار قابل توجهی فشاربه ناحیه دهنده القا می کند نظیر خم شدن یا برداشتن اجسام سنگین برای حداقل یک ماه اجتناب ورزید.

·       گرفت ها پذیرفته شده اند و هم اکنون بخش جدیدی از کف سر  در ناحیه پیوند زده شده می باشند. آنها نمی توانند جابجا شوند. اگر هنوز scabbing وجود دارد، ناحیه را آرام تر بشویید.

·       بخیه ها یا staple ها هم چنان در محل دهنده حضور دارند اما سفتی کف سر بایستی از بین رفته باشد.

·       خارش ملایم یا سوزش در این ناحیه  می تواند نشانه ای از بهبودی باشد.

روز۷-۵
·       زمانی که موهای پیوند زده شده شروع به ریختن می کنند مضطرب نشوید. به صورت طبیعی به شستن ادامه دهید. تصمیم گیری بر کوتاه نمودن باقی مانده مو و استایل اجازه داده شده است.

·       اگر شما از بیشتر از ۳-۲ pimple (التهاب فولیکول) رنج می برید، یا اگر آنها دردناک یا ملتهب هستند، سریعا” با مرکز ما تماس بگیرید، ما می توانیم به دکتر خبر دهیم که آنها را برای شما ببرد.

·       از تماس طولانی مدت با خورشید اجتناب ورزید از آنجایی که آن می تواند پیگمانتاسیون هم ناحیه پیوند زده شده و هم ناحیه دهنده را تغییر دهد.

·       فولیکولهای مو در فاز استراحت قرار دارندو گرفت های پیوند زده شده معمولا” شروع به از دست دادن شفت های مو می نمایند.

·       ضایعات شبه pimple ممکن است بر یا ناحیه پیوند زده شده و یا  ناحیه دهنده وجود داشته باشد. اینها التهاب فولیکول هستند و بسیار شبیه به pimple های معمول رفتار می کنند.

هفته ۴-۲
·       به دریافت داروهای بعد از کاشت مو مانند فیناستراید، ماینوکسیدیل، یا هر گزینه دیگر درمانی توصیه شده توسط دکتر ادامه دهید تا خطر shock loss را به حداقل برسانید.

·       به مراقبت از کف سر و مو با شستشوی معمول ادامه دهید.

·       موهای پیوند زده شده شروع به رشد می نمایند به صورت موهای نازک و نهایی قبل از اینکه طویل تر و ضخیم تر در طی چند ماه بعدی شوند.

·       برخی از بیماران نازک شدن موهای موجود در ناحیه پیوند زده شده را تجربه می کنند این پدیده”shock loss” نامیده میشود.

ماه ۳-۲
·       در بیرون یک کلاه بیس بال بپوشید تا سرتان را از خورشید بپوشانید. اگر شما نمی توانید از یک کلاه استفاده کنید، یک بلاک کننده خورشید قوی(SPF 30) و بالاتر از آن کمک می کند که شما از خورشید محافظت شود. ·       رشد موی جدید واضح تر است به شکر  بلند شدن و ضخیم شدن آنها.

·       اسکار دهنده بایستی غالبا” بالغ شده باشد و احتمالا” سایز و شکل نهایی آن را نشان می دهد. برخی قرمزی یا صورتی بودن در اسکار دهنده هم چنان در این دوره وجود دارد.

·       ما همه ی بیماران را پس از ۶ ماه می بینیم. در این زمان، همه ی موهای جدید رشد یافته است، اما آنها به ضخامت و طول نهایی نمی باشند.

ماه ۶-۴
·       شما تغییرات بافتی در مو را می بینید از آنجایی که از موی baby نهایی به موی طبیعی ضخیم و وز شده (نهایی)حرکت می کند زمانی که رشد می کند. ·        مو پیوند زده شده با گذر زمان ضخیم تر و طولانی تر میشود. موهای خود را بر طبق میل خود قرار دهید.

·       شما برای بررسی نمودن رشد موی نهایی قرار ملاقاتی در مرکز ما در ماه ۱۲ دارید.

ماه ۱۲-۶
·       تبریک که شما تغییر در زندگی خود را ایجاد نمودید. از زندگی خود لذت ببرید!. ·       ظاهر نهایی پیوند مو قابل مشاهده می باشد. ماه ۱۸-۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *